Holowanie samochodów dostawczych

Problemy z pojazdami ma każdy. Nawet jeśli niezbyt częste, to raczej nigdy się ich nie da rady uniknąć. Dopadną one każdego, nawet najbardziej pewnego kierowcę. Warto być na takie możliwości przygotowanym, szczególnie gdy jest się zawodowym kierowcą.

Co robić, gdy zepsuje się auto dostawcze?

Po pierwsze to dobrze byłoby poinformować o tym natychmiast szefa, który być może znajdzie na to jakieś rozwiązanie. Może się okazać, że na naprawę nie będziemy musieli czekać aż tak długo.

W tym wypadku raczej odpada holowanie. Jest ono zarezerwowane dla nieco mniejszych pojazdów. Chyba że mamy do czynienia ze specjalną maszyną do holowania. Jednak o ile jest to sam ciągnik siodłowy lub niewielka ciężarówka, to zawsze może okazać się potrzebna pomoc drogowa i laweta świecko. Właśnie specjaliści z pomocy drogowej, to najlepsze rozwiązanie, ponieważ są to ludzie, którzy znają się na mechanice i nim nasze auto wyląduje na lawecie, będziemy wiedzieli, jakich usterek można się będzie spodziewać.

Ważne jest, by nie wmawiać sobie, że z problemem poradzimy sobie sami. Lepiej jest zbyt dużo nie kombinować, by czasem czegoś nie zepsuć i nie narazić się na kolejne koszty. Wystarczy jeden telefon do laweta świecko i pomoc już będzie w drodze.

Więcej informacji: Laweta Świecko

Share
Share
Zadzwoń po pomoc