Kiedy potrzebne holowanie ?

W jakich sytuacjach jesteśmy zmuszeni do tego, by korzystać z holowania samochodu ? Na pewno jest ich kilka i każda taka sytuacja jest podobna do siebie, ale jak zawsze są wyjątki od reguły.  W większości przypadków holowanie jest potrzebne do wypadków i kolizji drogowych. Czasami są to wypadki poważne gdzie ranni są ludzie a czasami awarii uległy na szczęście tylko samochody. Ale prawie zawsze jeżeli mówimy już o wypadkach drogowych i nie ma możliwości poruszania się uszkodzonym autem  potrzebne jest holowanie świecko oraz pomoc firmy która zajmuję się ratownictwem drogowym oraz pomocą drogową.

Laweta Świecko

Laweta Świecko

Kolejnym przykładem,  kiedy korzysta się z lawety lub pomocy drogowej, są sytuacje, gdy samochód podczas jazdy nagle stanie i nie można kontynuować dalszej podróży. W takich sytuacjach większość ludzi w znaczącej liczbie przypadków stara się prosić o  pomoc znajomych lub przyjaciół, którzy dysponują samochodem z hakiem i są w stanie holować nasz zepsuty samochód.

Niestety czasami nie możemy liczyć na przyjaciół. Szczególnie, gdy jesteśmy daleko od domu i ktoś taki musiałby jechać bardzo daleko, aby nas holować. Holowanie na lince holowniczej jest dobre, jeżeli chodzi o krótki odcinek drogi. Jeżeli odległość jest duża jest to męczące a nawet niebezpieczne.

Jeżeli nikt z naszych znajomych nam nie pomoże jedynym słusznym rozwiązaniem jest zadzwonić po laweta świecko. Taki specjalistyczny pojazd pomocy drogowej  jest w stanie dojechać wszędzie i o każdej porze dnia i nocy.

Holowanie Świecko

Holowanie Świecko

Z usług osób świadczących pomoc drogową potocznie zwanych laweciarzy korzysta się również w całkiem innych sytuacjach. Jeżeli nasz samochód jest już bardzo stary i jedynym, co go czeka to złomowanie, to laweta Świecko pomoże  mu w jego ostatniej drodze i zawiezie na złomowisko. Jest to jedyne rozwiązanie, gdy nasze auto nie nadaje się już kompletnie do jazdy i nie jest w stanie dojechać na najbliższy złom.

Pomoc drogowa Świecko

Pomoc drogowa Świecko

Holowanie z reguły jest liczone za przejechany kilometr auto lawety. Drogę przeważnie liczy się w dwie strony. Jeżeli dogadamy się , że holowanie będzie kosztowało 1zł za km a do pokonania mamy 50 km, musimy policzyć to w dwie strony więc całkowity koszt holowania będzie wynosił 100zł.   Prawda, że nie jest to taka duża kwota jak za przejechane 100 km. Jeżeli potrzebują Państwo pomocy zapraszamy do skorzystania z usług firmy holowanie Świecko.

 

Zadzwoń po pomoc